O nás

Startitup vznikol v roku 2014 ako nezávislé a niche médium zamerané na slovenské startupy a lokálny biznis.

O unikátny obsah, no najmä o moderný štýl komunikácie, ktorý sme s naším publikom viedli, bol okamžitý záujem. V rovnakej filozofii sa preto k Startitup pridali ďalšie portály.

Dnes sme jednou z posledných nezávislých mediálnych skupín na Slovensku. Za Startitup Group nestojí žiadna finančná skupina, ani ho nefinancuje zahraničná mediálna sieť.

V roku 2020 sa stal Startitup Group 5. najväčším mediálnym domom v slovenskom online priestore a aktuálne podľa nezávislého auditu návštevnosti IABmonitor mesačne vygeneruje cca 2,4 milióna RU a 37 miliónov PV. Priemerný návštevník sa na naše portály opakovanie vracia a strávi na nich 18 minút mesačne.

Naše médiá

Do portfólia Startitup Group patrí najväčšie biznis-lifestyle médium Startitup, vplyvné technologické médium Fontech, najväčšie zábavné médium Emefka, popkultúrne médium Interez či portály pre ženy Odzadu a Femm. Mnohé z týchto médií prevádzkujú aj vlastné tématické subdomény, ktoré reprezentujú digitálne verzie printových rubrík.

Naše médiá budujeme ako samostatné značky, ktoré pre účely natívnej reklamy flexibilne prepájame. Každé naše médium má vybudovaný samostatný network sociálnych sietí.

Všetky naše médiá fungujú so samostatnými redakciami v Bratislave a v Banskej Bystrici.

Moderný spôsob konzumácie obsahu

Vlajkovú loď Startitup tvorí aj videopodcastové štúdio, ktoré stojí za produkciou úspešných formátov, ako známa politická talkshow Diskusný klub so Šimonom Žďárskym, séria travel podcastov ZmUPované, gastrovlogy StrýcFood či zábavný krátkometrážný formát Bez výhovoriek.

Naše videoformáty a podcasty pripravujeme tak, aby zarezonovali vo svetle aktuálne riešených udalostí. Vďaka tomu dokážeme aktivovať naše publikum a generovať vysokú odozvu, brandovú hodnotu, relevanciu a virálny potenciál.

Sociálne siete

Naším sociálnym sieťam sa venuje špecializovaný tím a vnímame ich omnoho komplexnejšie, než len ako priestor pre zdieľanie vlastného obsahu. Sociálne siete našich portálov sa vyznačujú vysokou interaktivitou a komunikáciou s naším publikom, vďaka čomu patríme medzi mediálne domy s najvyšším engagementom a vysokou aktivovanosťou publika.

Každé naše médium funguje aj na Facebooku a Instagrame, kde máme vybudované významné akvizičné kanály. Startitup navyše patrí medzi najaktívnejšie účty na LinkedIne a prevádzkuje aj jeden z najväčších TikTok účtov na Slovensku so 670-tisíc followermi.

Prémiové reklamné riešenia

Reklamné formáty sú k dispozícií na všetkých našich platformách – od natívnej reklamy cez sponzorované príspevky na sociálnych sieťach, videoprodukciu a podcasty s product placementom až po custom riešenia.

Reklamné plochy: Reklamné plochy na ktoromkoľvek médiu môžete nakupovať direct alebo cez programmatic – bannery je možné nakúpiť cez AdForm a Google AdManager alebo zapojením do header biddingu. Naša outstream reklama v obsahu beží na Caroda a pre instream video player využívame OnNetwork.

Natívna reklama: Naše interné kreatívne štúdio Startitup Native pripravuje reklamné riešenia pre klientov na mieru. Sme odborníci na natívnu reklamu, prostredníctvom ktorej dokážeme vašu značku a produkt komunikovať nenútene a prirodzene, zatiaľ čo vy sa spojíte s dôveryhodným médiom.