Natívna reklama

Nikto si nepamätá billboardy, okolo ktorých včera šoféroval. V ľuďoch sa už dávno vyvinula reklamná slepota – preto k nim treba reklamu distribuovať sofistikovanejšie a s pridanou hodnotou.

Natívna reklama dokonale splýva s prostredím, kde je umiestnená – konzumenti obsahu jej tak venujú plnohodnotnú pozornosť. Dobre vytvorená natívna reklama navyše nielenže komunikuje posolstvo, no predovšetkým obsahuje pridanú hodnotu – konzument si tak okrem znalostí produktu odnesie dobrý pocit a nové informácie.

Vďaka tomuto sme lídri

Interné kreatívne štúdio

Naše kreatívne štúdio Startitup Native tvoria profesionálni copywriteri so skúsenosťami z iných médií, kreatívnych či mediálnych agentúr. Vďaka najrôznejším zameraniam marketérov a kreatívcov vieme pokryť každú tému unikátnym spôsobom.

Poznáme svoje publikum

Vieme pracovať s vašou cieľovou skupinou. Na mieru preto vytvoríme trefný insight, okolo ktorého následne vybudujeme silnú natívnu tézu s vysokou pridanou hodnotou. Ten, kto dokonale pozná svoje publikum, preň vie produkovať reklamu s maximálnym potenciálom.

Zasiahneme každú cieľovú skupinu

V portfóliu Startitup Group sú portály a sociálne siete, ktoré dokážu zasiahnuť prakticky každú cieľovú skupinu. Či ide o 14- alebo 55-ročných, natívna reklama je nenútený spôsob, ako ich osloviť.

Najsilnejšie sociálne siete

Vďaka najsilnejšiemu networku sociálnych sietí na Slovensku vieme natívnu reklamu distribuovať tak, ako žiadne iné médium na Slovensku. 360-stupňové kampane u nás nie sú výnimkami.

Umelá inteligencia

Na distribúciu natívnej reklamy s vaším produktom využívame vysokokvalitné externé služby – vrátane sofistikovanej umelej inteligencie. Okrem toho na distribúciu využívame aj moderné cross-promo platformy.

Interaktivita

Obrázok povie viac než tisíc slov, no interaktívny prvok viac než milión. Ak sa konzument obsahu môže “pohrať” s obsahom, strávi na ňom viac času, vytvorí si asociáciu s produktom a častejšie skonvertuje.

Takto sa deje mágia

Hello!

Predstavíte nám svoj produkt, cieľovú skupinu, timing a rozpočet.

Kreatívny proces

Copywriteri a ideamakeri z nášho interného kreatívneho štúdia Startitup Native nájdu najvýkonnejší insight – najčastejšie pomocou práce s dátami. Tým maximalizujeme potenciál natívnej reklamy ešte predtým, než je z nej napísané jediné písmeno.

Redakčný copywriting

Ak ide o natívny článok, nasleduje copywriting. Copywriter najprv vystavia klasický redakčný článok plný pridanej hodnoty, potom doňho natívne vkladá váš produkt a posolstvo. Popritom pracuje nielen s dátami, ale aj s emóciami a témami, na ktoré je spoločnosť senzitívna.

Natívny copywriting

Za roky praxe sme si odmerali výkonnosť jednotlivých copywriterských postupov. Naše kreatívne štúdio preto využíva premyslené psychologické postupy a redakčný článok mierne upravuje na predajný funnel, ktorý maximalizuje konverzie alebo emócie po prečítaní článku tak, aby vaša značka zostala v mysliach zákazníkov čo najdlhšie.

Editori, korektori a proofreading

Žiaden článok nemôže ísť online bez dôkladnej kontroly a platí to aj pre natívnu reklamu. Náš tím editorov a korektorov preto v článku dôsledne hľadá gramatické, štylistické či faktické chyby a prichádza so spätnou väzbou, ako by sa mohla pridaná hodnota v článku zvýšiť ešte viac.

Posledná kontrola

Proces tvorby natívneho článku trvá zvyčajne do 4 pracovných dní, počas ktorých s vami stále komunikujeme. Na konci nás čaká finálne schvaľovanie a ak je všetko v poriadku, nasleduje druhá časť procesu. Aj keď je článok hotový, naša práca zďaleka nekončí.

Deň D!

Sme online! Váš natívny článok ide online v primetime čase, kedy máme najväčší traffic, aby sme maximalizovali výkonnosť našej-vašej reklamy. Editori pozorne sledujú vývoj návštevnosti tak, aby váš obsah videli čitatelia medzi prvými.

Distribúcia

Veda plná tabuliek a externých softvérov. Natívnu reklamu distribuujeme napríklad cez široké portfólio našich webov, sociálne siete, widgety, boosting na sociálnych sieťach či PPC.

Reporting

Prešlo pár dní a drvivá väčšina ľudí, ktorí si kedy článok otvoria, ho už čítali. V tejto chvíli vám pripravujeme podrobný report celej kampane, ktorý vám následne doručíme do mailu. Čítanosť, zásah alebo srdiečka na Instagrame – poskytneme vám dáta ku všetkému pre budúce kampane a plnohodnotné vyhodnotenie.

Páčia sa Vám naše kampane? Kontaktujte nás